Karanlık Tema Nasıl Ayarlanır?

Konuya Dön

Yeni yılla birlikte web sitemizde bir takım güncellemeler yaptık, bunlardan bir tanesi de karanlık tema uygulaması. Kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilen hem göz sağlığı hem de güç tasarrufu anlamında faydaları olan karanlık temayı tercih eden ziyaretçilerimiz kullanabilir.

Tema seçimi yapmayan ziyaretçilerimiz sabah 7 akşam 5 saatleri arasında siteyi aydınlık temada görüntülerken diger saatlerde otomatik olarak karanlık temada görüntülerler.

Karanlık - Aydınlık Tema Geçişi Nasıl Yapılır?

1. Yöntem


Sayfanın sağ üst köşesinde bulunan kullanıcı adınıza tıkladığınızda tema seçiminizi değiştirebileceğiniz bir Ay butonu görürsünüz. Tıklayarak her iki temayı deneyebilirsiniz.

2. Yöntem

Sayfanın en altında bulunan Karanlık Mode linkine tıklayarak anlık olarak tema değişimi yapabilirsiniz.

Temanızı bir kere seçtiğinizde artık hep o temayı kullanırsınız. Ve dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Henüz uyarlamadığımız sayfaları da en kısa zamanda dahil edeceğiz.

Göz Sağlığı İçin Faydaları

Cihaz ekranlarındaki mavi ışık tehlikesinin yanı sıra aydınlık temalara uzun süre bakmak; göz hastalıklarını tetikleyebilir ya da onlara yol açabilir. Özellikle düşük kontrast, ekrana bakmayı ve içeriği algılamayı oldukça zorlaştırır. Yüksek kontrast ve daha koyu temalar, hem algılamayı kolaylaştırır hem de gözlere daha az zarar verir.Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol