Yeni sistem Durum Haritası ve Alan Hesabı

Yükleniyor...
  Takip Et
2 Entry

TKGM tarafından 08.11.2019 tarihinde yayınlanan Talebe Bağlı İşlemler ile Tescile Konu Harita ve Planların Yapımı ve Kontrolü Genelgesi ile 15. ve 16. madde uygulamalarında bir takım mantıksal değişiklikler olmuştu.

Bu yazımızda hazırlayacağımız durum haritası ve alan hesabını anlatmaya çalışacağız. Senaryomuzda vatandaşa ait 1180/3 nolu kadastro parselinin yola terklerini yapıp belediyeye ait 1284/1 nolu artık parsel ile tevhid ettikten sonra ayırma işlemini gerçekleştiriyoruz


İlk olarak kadastro parsellerinin yola terklerini yapıyoruz. 

Yola terkini yaptığımız kadastro parselinin her bir imar adasında kalan bölümleri için ayırma işlemini yapıyoruz

bu ayırma işlemine göre alan hesabımız şu şekilde oluyor

Yola terkleri yapılmış parseli ayırma işlemine tabi tuttuğumuzda artık elimizde arsa vasfı kazanabilecek 1, 2 ve 3 nolu parsellerimiz bulunuyor.

Şimdi yeni oluşan 1 geçici numaralı parselimiz ile belediyeye ait 1284/1 nolu parseli tevhid ediyoruz

Tevhid işleminden sonra oluşan parselimizi (T) imar planı doğrultusunda ve vatandaşın talebi yönünde ayrımaya tabi tutuyoruz

Dosyanın tam halini Netcad dosyalası sayısalını aşağıdan indirebilirsiniz.

Yaptığınız ifraz dosyalarının HKMO Liste fiyatını web sayfamızın fiyat hesabı bölümünde bulunan  https://www.shkmmb.com/HKMO/ifraz-fiyat-hesabi  sayfasından hesaplayabilirsiniz.

Sizin görüşünüz nedir. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ek-12019/13 Durum Haritası982 indirme İNDİR

Bu konudaki anlatım güncelliğini kaybetmiştir. İşlemler eski klasik sisteme geri dönmüştür. Lütfen alan hesabı yaparken burada ki anlatımı dikkate almayınız.
Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol