Ali Özdemir

Harita Mühendisi

Konu Açmadı | 1 Görüş | 1 beğenildi | 0 Beğeni

GPS in kalibrasyonu olmaz. Total station gibi mekanik bir aksamı yoktur, düşürdüğünüz ya da yanlışlıkla az hareket vidası sıkılıyken elle çevirmeye çalışınca zorlayıp açı tablasını zorlayıp ayardan kaçırın. Teknik servislerin para almak için yaptıkları birşeydir. GPS i kalibre ederken içinden anakartı mı sağa sola hassas oynatıp ayar yapıyorlar? Ölçüm doğruluğunu anlayabilmeniz için bir yöntem: 3 adet GPS ile statik oturum yapın (mümkünse her GPS aralığı zeminde ölçtüğünüz aralıklarda olsun, mesela 2 şer metre mesafede), Statik oturum sonrası loop kapanması ve koordinatldan hem açı kapanmasını, hem de GPS ler arasındaki mesafeyi karşılaştırırsınız.

Parsel Takip Sistemi

Dosya (İş) Takip Sistemi

İşlerinizi takip edebileceğiniz bir sistem. Dosya, Bakiye, Müşteri ve Fatura takibi yapabilirsiniz.

HKMO Fiyat Hesabı

HKMO Fiyat Hesabı

Harita Mühendisleri Odası tarafından yayınlanan Mühendislik Hizmetleri Ücret Cetvelindeki tüm işler için pratik hesaplamalar yapabilirsiniz.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Dosyalar İndirin

Harita Mühendisleri için gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayın, dilerseiz dosyalarınızı paylaşın.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Paylaşıma Katılın

Mesleki gelişmeleri paylaşıp tartışabileceğimiz bir alan. Sizde sorularınızı sorabilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.