Ufuk Ünal

Harita Mühendisi

Konu Açmadı | Görüş Yazmadı | 0 Beğenilen | 1 beğendi

shkmmb.com'a Hoş Geldiniz 

Serbest Harita Kadastro Mühendislik Müşavirlik Büroları'nın kısaltmasından yola çıkarak kurduğumuz web sitemizde Harita Mühendislerini bir çatı altında toplamayı hedefliyoruz.

Harita Mühendisliği mesleği sorumluluğu büyük olmasına rağmen saygınlığı için aynı şeyleri maalesef söyleyemiyoruz. Diğer bir çok meslek dalı mesleki konularda çok kolay organize olabiliyorken maalesef bizim meslekte bunu çok göremiyoruz.

İstiyoruz ki sorunlarımızı dile getirdiğimiz, gündem oluşturabildiğimiz bir alanda tüm meslektaşlarımızın katılımı ile çözümler üretelim.

İstiyoruz ki mesleğe yeni başlayan genç meslektaşlarımıza bilgi ve tecrübelerimizi aktararak onlara ışık tutalım.

İstiyoruz ki ihtiyacımız olan bilgi ve belgeleri yayınlayarak bir arşiv oluşturalım ve ihtiyacımız olduğu anda ulaşabilelim

İstiyoruz ki öğrenci arkadaşlara mesleğin gerçek hayattaki karşılığını görebilecekleri, cevap aradıkları soruların cevaplarını bulabilecekleri bir başvuru kaynakları olsun.

İstiyoruz ki bu mesleğe yönelmek isteyen çocuklarımızın mesleğimizi doğru tanımaları, mesleğimizi meslektaşlarımızdan dinlemeleri için bir imkan olsun.

Tüm bu isteklerimizi karşılaması için kurduğumuz shkmmb.com sitesinde tüm meslektaşlarımızı bilgi paylaşımına davet ediyoruz. Mesleğimizi ilgilendiren gelişmeleri, haberleri, tüm meslektaşlarımız için geçerli dosyaları paylaşım alanından paylaşmanızı, mesleki konulara aktif olarak katılarak sorunlarımızı gündem yapmayı çözüm yolları arama noktasında katkıda bulunacağınızı umuyoruz.

Hadi başlayalım...

Parsel Takip Sistemi

Dosya (İş) Takip Sistemi

İşlerinizi takip edebileceğiniz bir sistem. Dosya, Bakiye, Müşteri ve Fatura takibi yapabilirsiniz.

HKMO Fiyat Hesabı

HKMO Fiyat Hesabı

Harita Mühendisleri Odası tarafından yayınlanan Mühendislik Hizmetleri Ücret Cetvelindeki tüm işler için pratik hesaplamalar yapabilirsiniz.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Dosyalar İndirin

Harita Mühendisleri için gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayın, dilerseiz dosyalarınızı paylaşın.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Paylaşıma Katılın

Mesleki gelişmeleri paylaşıp tartışabileceğimiz bir alan. Sizde sorularınızı sorabilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.