18.İMAR UYGULAMALARI

2 Entry

18. MADDE ARSA VE ARAZİ DÜZELEMELERİ İLE İLGİLİ UYGULAMALARI ÖĞREBİLECEĞİMİZ VİDEO YADA KİTAP VAR MIDIR?Bu konuyla ilgili 30'a yakın kitabı sayfa sayfa okudum. Malesef konuyu dört başı mamur, bütün yönleriyle ele alıp anlatan bir kitaba henüz rastlamadım.

Kimi kitaplarda mevzuat kopyalanıp yapıştırılmış; kimi kitaplarda mahkeme kararları kopyalanıp yapıştıılrmış.

Halbuki günümüz internet/bilişim çağında mahkeme kararlarına ve mevzuata zaten herkes her an ulaşıyor. Mahkeme kararlarını kopyalayıp yapıştırmak kitap yazmak (marifet) değil.

Özetle işin mutfağını anlatan, mutfakta yemek yapacakken hangi tencere kullanılacak; yemekte tereyağ mı, çiçek yağı mı, zeytin yağı mı kullanılacak; soğan nasıl doğranacak; patates yaprak mı yoksa küp küp mü doğranmalı; kısık ateş mi harlı ateş mi kullanılmalı... bu şekilde adeta yemek tarifi yapar gibi meseleyi enine boyuna tarif eden, izah eden bir kitap yok. (Aynı durum arazi toplulaştırması için de geçerli.)

Boş zamanım olursa, fırsat bulursam, ilerleyen zamanlarda işin mutfağını da kapsayan şekilde bir kitap çalışmasını yapmayı planlıyorum. 

AAD'yle ilgili sorularınızı ve sorunlarınızı burada paylaşırsanız, buradaki arkadaşların vereceği cevapların, herhangi bir kitaptan daha faydalı olacağı kanaatindeyim.Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol