3B Sayısal Yapı Modeli Fiyat Hesabı

Yükleniyor...
  Takip Et
Konuya Dön

Ankara ilinde pilot bölge olarak uygulanan 3B Sayısal yapı modeli yıl sonunda tüm ülkemizde faaliyete geçmesi hedeflenmektedir. Yıl sonuna kadar bazı büyükşehirler de pilot bölge alanına dahil edilerek 04.09.2023 tarihinden itibaren uygulamaya başlayacaktır.

Bu uygulama ile birden çok bağımsız bölümü bulunan ve kat irtifakı kurmak istenilen yapılar için üç boyutlu sayısal yapı modeli hazırlanması zorunlu hale gelmektedir. 

Yapı Aplikasyon Projesinin eki olan bu model için fiyat hesabı iki türlü yapılabilecektir.

1- Yapı Aplikasyon Projesi Eki Olarak Üç Boyutlu Sayısal Yapı Modeli 

Hazırlanacak 3B Sayısal yapı modeli yapı aplikasyon projesi ile birlikte hazırlanıp teslim edilecek ise Yapı Aplikasyon fiyatı hesapladığınız alanda bulunan 3 Boyutlu Sayısal Yapı Modeli Dahil Edilsin kutusu işaretlenerek fiyata dahil edilebilir.

3 Boyutlu Sayısal Yapı Modeli Dahil Edilsin kutusu işaretlendiğinde sizden Toplam İnşaat Alanı ve Bağımsız Bölüm sayısı bilgisi istenecektir. Bu bilgiler ilgili alanlara yazıldıktan sonra hesaplama yaparak Yapı Aplikasyon Projesi ve 3 Boyutlu Sayısal Yapı Modeli için toplam bir ücret hesaplamış olacaksınız.

Yapı Aplikasyon projesi içinde 3B Sayısal Yapı Modeli Fiyat Hesabı


2- Münferiden Üç Boyutlu Sayısal Yapı Modeli

Daha öncesinde Yapı Aplikasyon Projesi hazırlanmış veya Hazırlanmadan Yapı Ruhsatı çıkmış ancak kat irtifakı kurulmamış sadece Üç Boyutlu Sayısal Yapı Modeli için bir çalışma yapılacaksa Alternatif olarak hazırladığımız Münferiden Üç Boyutlu Sayısal Yapı Modeli Fiyat hesabı sayfasını kullanarak sadece bu işlem için ücret hesabı yapabilirsiniz.

Münferiden Üç Boyutlu Sayısal Yapı Modeli Fiyat Hesabı 

İlgili sayfalara HKMO Fiyat Hesabı menüsü altında bulunan V-Yapı Aplikasyon Projesi Fiyat Hesabı ve  V-a ) Üç Boyutlu Sayısal Yapı Modeli Fiyat Hesabı bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Münferiden yapılan üç boyutlu sayısal yapı modeli işlemleri için HKMO üzerinden sözleşme alınırken Poz V - Yapı Aplikasyon Projesi İçin Etüt, Proje Yapımı Ve Uygulaması seçildikten sonra Poz Bilgileri sekmesinde Münferiden Yapılan 3B Sayısal Model bağlantısı tıklanarak sözleşme oluşturulabilir.


Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol