SHKM olan bir HKM başka yerde sigortalı olmayacak

Yükleniyor...
  Takip Et
Konuya Dön

Gerek yeni tescil işlemlerinde gerek tescil yenileme işlemlerinde 2023 yılından itibaren E-devletten alınan SGK Tescil ve Hizmet Dökümü belgesi istenecektir. 

16.03.2022 tarihli ve 31780 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Serbest Mühendislik Müşavirlik Büroları Tescil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 3'üncü maddesiyle 11.03.2006 tarihli ve 26105 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Serbest Mühendislik Müşavirlik Büroları Tescil Yönetmeliği'nin 6'ncı maddesinin üçüncü fıkrası değiştirilmiştir.

Yapılan değişiklikle harita ve kadastro mühendislik müşavirlik hizmetleri yapmak üzere HKMO tarafından Tescil Belgesi almış serbest harita ve kadastro mühendislerinin aynı amaç doğrultusunda kurulmuş diğer tüzel kişiliklerde ve kamu kurum kuruluşlarında harita ve kadastro mühendisi olarak çalışamayacağı hüküm altına alınmıştır.

Bu işlem ile genç harita mühendislerinin istihdamını artırmak amaçlanmaktadır.

Ek-1SHKM Başka Yerde Sigortalı Olamaz Taahhütnamesi100 indirme İNDİRBu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol