Yeni HKMOBİS (OBS.HKMO) kullanıma açıldı

Yükleniyor...
  Takip Et
7 Entry

Harita Mühendisleri Odası üzerinde kullandığımız HKMOBİS sayfası 31 Aralık 2021 tarihinde kapanarak yayın hayatını sonlandırmıştı. 

HKMO bünyesinde bulunan yazılımcılar tarafından yeni bir sistem geliştirilerek (obs hkmo) bu gün itibarı ile yayın hayatına başladı. Sistem yeni olunca bazı alışkanlıklarımız da değişmiş oluyor. 

HKMOBİS yeni sayfası OBS.HKMO olarak yayına geçmiştir Siteye erişim için

https://obs.hkmo.org.tr/

Adresini kullanabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için kayıtlı E-posta adresinize şifre gönderilmiş olması gerekiyor. Gönderilen şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Gönderilen şifreye erişemiyor ya da şifrenizde sorun yaşıyor iseniz https://obs.hkmo.org.tr/password/reset bağlantısı ile şifrenizi sıfırlayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz. 

HKMO Sitesi  geçiş döneminde olduğu için doğal olarak bir takım aksaklıklar yaşanmaktadır, bu süreçte web sayfamızın fiyat hesabı bölümünü kullanabilirsiniz.

HKMO Fiyat Hesabı

Web sayfamızda https://www.shkmmb.com/HKMO adresini kullanarak 14 farklı poz için HKMO Liste Fiyat hesabı yapabilirsiniz. Fiyat hesaplaması tüm Türkiye için geçerlidir ve günceldir.


Giriş yapmaya çalıştım giremedim sürekli sayfa yenileniyor 

Bu gün bende giriş yapmaya çalıştığımda Kullanıcı hatası alıyorum. Yeni bir sistem böyle şeyler bi süre doğal karşılanmalı. Localde yapılan çalışmaların Servera aktarılması ve aynı performansta çalışması biraz testlere tabi tutulması gerekiyor. Kısa süre içinde çözülecektir.

mail adresine doğrulama kodu gelmiyor?

doğrulama kodu gelmiyor 10 defa dedim 

Tam bir şeye alışıyoruz yeni bir şey çıkıyor? Kafamız allak bullak bu kadar dağınıklığa ne gerek vardı? Nereye gireceğimi bilmiyorum? Sözleşme indirmeyi beceremedim. Siteyi kullanmak için eğitim almamız gerekecek galiba?  

Merhaba, MAPEG ( Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürülüğü ) Halihazır harita şablonu mevcut olan arkadaş bana gönderebilir mi?Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol