18. Madde Uygulaması Fiyat Hesabı

Yükleniyor...
  Takip Et
3 Entry

Web sayfamızda yapılan hesaplamalar HKMO tarafından 6 ayık dönemler halinde yayınlanan Mühendislik Hizmetleri Ücret Cetveli'nde kullanılan değerlere göre yapılmaktadır.

İmar Kanunu 18. madde uygulamasına ilişkin fiyatlar  aşağıdaki başlık altında kullanılan formül ve değerler kullanılarak hesaplanmaktadır. 

I- İMAR PLANI UYGULAMALARI (ARAZİ ve ARSA DÜZENLEMELERİ)

İfraz Fiyat Hesabı başlığı altında yukarıdaki değerler kullanılarak aşağıdaki işlemler için fiyat hesaplaması yapılabilir.

  • 15. ve 16. madde uygulamaları fiyat hesabı
  • Bir parsel için 18. madde uygulaması fiyat hesabı
  • Birden çok parsel için 18. madde uygulaması fiyat hesabı
  • Oluşmuş imar parsellerinde ki değişiklik için fiyat hesaplaması


18. Madde Uygulaması fiyat hesabı yapmak için İfraz Fiyat Hesabı sayfasını açın. Uygulama yöntemi listesinden seçiminizi yaparak hesaplamayı tamamlayın.

Ekte sunulan Mühendislik Hizmetleri ücret cetveli 2019 yılı II. Dönem için geçerlidir.

Ek-1Mühendislik Hizmetleri Ücret Cetveli173 indirme İNDİR

Selamlar''18. Madde Uygulaması fiyat hesabı yapmak için İfraz Fiyat Hesabı sayfasını açın. Uygulama yöntemi listesinden seçiminizi yaparak hesaplamayı tamamlayın'' yerine İMAR PLANI UYGULAMALARI adı altında yeni bir başlıkta yaparsanız daha anlaşılır olur. Bu hesap modlünü obs.hkmo.org.tr adresinde ve cep telefonunda kullanılacak bir uygulama ile desteklerseniz iyi olur. Ofis dışında bilgisayar olmadığı ortamda cep telefonundan fiyat verebilmeliyiz. 

HKMO mühendislik hizmetleri ücret cetvelinde aynı kalemde hesaplama yapıldığı için web sayfamızda da bu şekilde hesaplama yapılmaktadır. Başlık değiştirilebilir ancak bu güne kadar bir sorun yaşamadık.

Web sayfamıza cep telefonlarınızda bulunan tarayıcıları kullanarak www.shkmmb.com internet adresi üzerinden ulaşabilir ve kullanabilirsiniz. Tüm sayfalarımız mobile uyumludur ve rahatlıkla telefonlarınızdan kullanabilirsiniz. Şu an için bir uygulama yapma planımız bulunmamaktadır.Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol