18 uygulaması yapımı ve kontrolü


Dün 12:01 ccalpa

Cevabınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla böyle bir kaynak şuan için mevcut değil. Uygulama  işin içinde öğreniliyor.

Devamı

Türkiye Ondülasyon Haritası ITRF 3 Derece


17 Mayıs Cuma celal şahin

Paylaşım için çok teşekkürler. Mardin utm3 derecelik dilimde 42 derecelik dilimde bulunmakta. Bu veriyi kullanabilmem için tam olarak ne yapmam gerekiyor?

Devamı

Hkmo ücret tarifesine uyuluyor mu?


11 Mayıs Cumartesi Fahrettin can Gürel

hocam bu fiyatlarda iş yapmak çok isteriz ama insanlar öyle bir fiyatlara iş yapıyorki malesef bizde o fiyatlara yakın fiyat veriyoruz yoksa piyasada kalmak çok zor 

Devamı

Yola terk işlemi fiyat hesaplaması nasıl yapılır?


09 Mayıs Perşembe Shkmmb

I- İmar plan uygulamaları Fiyat hesabı pozu kullanılarak yapılmaktadır.  https://www.shkmmb.com/HKMO/ifraz-fiyat-hesabi Bu sayfada gerekli seçimler yapıldıktan sonra uygulama alanı kısmına işleme giren parsel alanı yazılarak fiyat hesaplaması yapılır.

Devamı

İcralı maliği olan arsada ifraz yapılır mı


06 Mayıs Pazartesi Shkmmb

Kamu haczi ise yapılamaz ancak diğer hacizler için tapu aşamasında tapu bir yazı ile onay ister. haciz koyan kurum işleme onay verirse işlem devam eder.

Devamı

Plansız Alanlarda Kat Mülkiyeti


15 Nisan 2024 Sözdemir

Kat mülkiyeti kurulması şartları mevcutsa, kurulabilir.

Devamı

KAMULAŞTIRMA DOSYA ÖRNEĞİ GÜNCEL


06 Nisan 2024 Tahir Baştimur

Yol kamulaştırma dosyası hazırlayan var mı varsa paylaşabilir misiniz 

Devamı

Eski binaların Yapı Aplikasyon Krokisi


04 Nisan 2024 Emre Karazeybek

Kat irtifakı dan kat mülkiyetine geçiş için Yapı Aplikasyon Projesi yapmamız gerekiyor. Fakat onaylı kitle koordinatlarına göre oluşturduğumuz yapı aplikasyon krokisi zamanın ve şu anın imar durumuna uymuyor. (Çekme mesafeleri tutmuyor) Belediye yapı aplikasyon projesini onaylamıyor. Ne yapmamız lazım?

Devamı

18.İMAR UYGULAMALARI


30 Mart 2024 Sözdemir

Bu konuyla ilgili 30'a yakın kitabı sayfa sayfa okudum. Malesef konuyu dört başı mamur, bütün yönleriyle ele alıp anlatan bir kitaba henüz rastlamadım. Kimi kitaplarda mevzuat kopyalanıp yapıştırılmış; kimi kitaplarda mahkeme kararları kopyalanıp yapıştıılrmış. Halbuki günümüz internet/bilişim çağında mahkeme kararlarına ve mevzuata zaten

Devamı

ifraz dosyası nasıl hazırlanır


15 Şubat 2024 cüneyt

NetCAD Programını Açın: Bilgisayarınızda NetCAD yazılımını başlatın ve projenizi açın. Parsel Bilgilerini Ekleme: İfraz dosyasında yer alacak parsel bilgilerini ekleyin. Bu bilgiler genellikle parsellerin ada, pafta, yüzölçümü, sahip bilgileri gibi detayları içerir. Parsel Sınırlarını Belirleme: Parsellerin sınırlarını belirlemek için NetCAD

Devamı

Konularda Ara

Parsel Takip Sistemi

Dosya (İş) Takip Sistemi

İşlerinizi takip edebileceğiniz bir sistem. Dosya, Bakiye, Müşteri ve Fatura takibi yapabilirsiniz.

HKMO Fiyat Hesabı

HKMO Fiyat Hesabı

Harita Mühendisleri Odası tarafından yayınlanan Mühendislik Hizmetleri Ücret Cetvelindeki tüm işler için pratik hesaplamalar yapabilirsiniz.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Dosyalar İndirin

Harita Mühendisleri için gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayın, dilerseiz dosyalarınızı paylaşın.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Paylaşıma Katılın

Mesleki gelişmeleri paylaşıp tartışabileceğimiz bir alan. Sizde sorularınızı sorabilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.