Sigortalı çalışan SHKM bürosu açabilir mi?

4 Entry

Merhaba meslektaşlarım bir sorum olacaktı ben çalışıyorum şuan aynı zaman büro açabilir miyim homeoffice çalışabilir miyim ekstradan 


KAMU ÇALIŞANI  VEYA SİGORTALI BİR İŞTE ÇALIŞIYORSAN BÜRO AÇAMAZSIN. İSTİFA ETMEN GEREK.

Yapabilirsin. Biryerde çalıştığında 4b sgk lı oluyosun. Şahıs şirketi kurduğunda ise 4A'lı bağkurlu oluyosun. Şahıs şirketinle oda kaydını yapıp kendi işini de yapabilirsin. İki sigorta da işlemeye devam eder sorun teşkil etmez. HKMO ya danış sen yinede.

16.03.2022 tarihli ve 31780 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Serbest Mühendislik Müşavirlik Büroları Tescil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 3?üncü maddesiyle 11.03.2006 tarihli ve 26105 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Serbest Mühendislik Müşavirlik Büroları Tescil Yönetmeliği?nin 6?ncı maddesinin üçüncü fıkrası değiştirilmiştir.

Yapılan değişiklikle harita ve kadastro mühendislik müşavirlik hizmetleri yapmak üzere Odamızdan Tescil Belgesi almış serbest harita ve kadastro mühendislerinin aynı amaç doğrultusunda kurulmuş diğer tüzel kişiliklerde ve kamu kurum kuruluşlarında harita ve kadastro mühendisi olarak çalışamayacağı hüküm altına alınmıştır.

Yönetmeliğe göre maalesef açamazsın.Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol