HKMO LİHKAB Tescili için izlenecek prosedür

Yükleniyor...
  Takip Et
2 Entry

Lisanslı Harita Kadastro Mühendisleri ve Büroları Hakkında Yönetmelik 25.09.2021 tarih ve 31609 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanmış ve 27.10.2021 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Lisans başvurusunda bulunarak lisans almaya hak kazanan Harita Mühendislerinin HKMO büro tescili için istenen belgeler ve izlenecek prosedür ekli dosyalarda mevcuttur.

Lihkab bürosu açıldıktan sonra hazırlanacak tabelaya ilişkin TKGM tarafından sunulan format ve özellikler de yine ekte görülebilir.

Ek-1Lihkab Büro Tescil Prosedürü470 indirme İNDİR
Ek-2Lihkab Büro Tescil Başvuru Formu259 indirme İNDİR
Ek-3Lihkab Büro Tescil Kontrol Formu257 indirme İNDİR
Ek-4Örnek Mahkeme Yemin Metni357 indirme İNDİR
Ek-5Lihkab Tabela Özellikleri264 indirme İNDİR
Ek-6Lihkab Tabela Formatı609 indirme İNDİR

Lisans belgesi alındıktan sonra O yer sulh hukuk mahkemesinde yemin edilmesi gerekmektedir. Mahkemelerin çok sık yaptıkları bir işlem olmadığından dolayı küçük sorunlar çıkabilmektedir. 

Güncel yasa ve yönetmeliklere atıfta bulunarak hazırlanan yemin metni dilekçesi ile sorunsuz bir şekilde mahkemeden yemin metninizi temin edebilirsiniz.

Dilekçe ekinize lisans belgenizi ekleyip adliyenin ilgili biriminde kayıt edip tarattıktan sonra havale edilen mahkemenin kalemine teslim ediyorsunuz. Bir kaç gün içinde sizi arayıp yemininizi yatırıyor ve o an mahkeme tutanağını size teslim ediyorlar.

Ek-1Mahkeme Yemin Metni Dilekçesi267 indirme İNDİR


Bu konuda görüşlerini paylaşmak yada soru sormak ister misin?

Oturum Aç Kayıt Ol