Osman araz

Harita Mühendisi

İMAR PLANI BULUNMAYAN FAKAT BELEDİYE MÜCAVİR ALANI İÇİNDE KALAN 43000 m2 NİTELİĞİ TARLA OLAN BİR PARSELİN 14000 m2 VE 29000 m2 PARSELLER OLUŞACAK ŞEKİLDE İFRAZ İŞLEMİNİ YAPMAK İSTİYORUM PARSELLERİN YOLA CEPHESİ BULUNMAKTTADIR BU İFRAZ İŞLEMİNİ YAPABİLİR MİYİM BU KONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIMCI OLURSA SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER.


iyi çalışmalar ifraz tevhit vb. harita işleri için harita mühendisine verilen vekaletnamenin örneğini Word dosyası olarak atabilecek olan var mı teşekkürler

iyi  akşamlar saygıdeğer meslektaşlarım eczane açmak için 1/50 yada 1/100 ölçekli kroki ve vaziyet planı benden istendi. bu işlemi biz serbest harita mühendisleri olarak biz yapabiliyor muyuz yoksa lihkab lar mı yapıyor? birim fiyat listesinde bulamadım bu işi eğer yapabiliyorsak ücreti ne kadar ve işi hakkında kısaca bilgi verebilecek meslektaş var mı ? teşekkürler iyi çalışmalar...

İyi çalışmalar meslektaşlarım. imar planında yola terki olan bir parselin tevhidini serbest harita mühendisi olarak yapabilir miyiz ? Eğer yapabiliyorsak bu işlemin maliyeti ne kadardır? 

Ayrıca imar planında yer alan bir parselin ifrazı yapılırken ne kadarlık masrafı olur? burada er alan fiyat tarifesinin yaklaşık yüzde kaçı masraflara gider?

iyi çalışmalar teşekkürler...

İYİ ÇALIŞMALAR MESLEKTAŞLARIM ŞİMDİ YENİ DÜZENLEME İLE BİRLİKTE SERBEST HARİTA MÜHENDİSLERİ DE TÜM CİNS DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİNİ YAPABİLECEK Mİ?

BU KONUDA NET BİR BİLGİSİ OLAN VAR MI TEŞEKKÜRLER... 

İyi günler sayıdeğer meslektaşlarım bir konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. vatandaş imar görmüş bir parselinin ifrazı için bana başvurdu. parselin mülkiyeti ölen babasına aittir.

benim sorum şudur. bu parselin varisleri birini vekil tayin edip ifraz başvurusu yapabilirler mi yoksa ifrazın olması için tapu da intikal olduktan sonra mı başvurmaları gerekiyor? şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Parsel Takip Sistemi

Dosya (İş) Takip Sistemi

İşlerinizi takip edebileceğiniz bir sistem. Dosya, Bakiye, Müşteri ve Fatura takibi yapabilirsiniz.

HKMO Fiyat Hesabı

HKMO Fiyat Hesabı

Harita Mühendisleri Odası tarafından yayınlanan Mühendislik Hizmetleri Ücret Cetvelindeki tüm işler için pratik hesaplamalar yapabilirsiniz.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Dosyalar İndirin

Harita Mühendisleri için gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayın, dilerseiz dosyalarınızı paylaşın.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Paylaşıma Katılın

Mesleki gelişmeleri paylaşıp tartışabileceğimiz bir alan. Sizde sorularınızı sorabilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.