Shkmmb

Harita Mühendisi

İmar uygulaması Belediyeler tarafından yapılan bir uygulamadır. Kadastronun Muhatap alacağı yer Belediyedir. Kimin Yerini Yaparsanız yapın Sözleşme Belediye İle imzalanmalıdır. Ödemede Sıkıntı Yaşayacağınızı Düşünüyorsanız Vatandaş ile sözleşme imzalayabilirsiniz ama kadastro müdürlükleri o sözleşmeyi dikkate almaz.

Kamulaştırmada her bir kişinin malı/payı ayrı ayrı kamulaştırmaya konu olduğundan, kural olarak anlaşmazlık tutanağının da her bir kişi için ayrı ayrı düzenlenmesi gerekir.

Anlaşmayla ilgili bir parselin bütün paydaşları bir kişiye vekalet vermiş ve anlaşma olmamışsa, bu durumda bir adet anlaşmazlık tutanağı düzenlenebilir ve bütün paydaşları temsilen idare ile vekil imza atabilir.

Kamulaştırmada Birden fazla parsel varsa, her bir parsel maliki farklıysa, ayrı ayrı tutanak düzenlenir. birden fazla parsel aynı kişininse tek tutanak düzenlenebilir.

(bkz:#14488) yanıt olarak:

İnşaALLAH 15 gün içinde bir tane kanal kamulaştırması bitireceğim. Tüm bakımdan yardımcı olacağım.

İmar planında parka denk gelen yeri 18. madde uygulamasına giriyor ise parsel üzerine 18. madde şerhi konulacağı için siz geri kalan kısımda 15. 16. madde uygulaması yapamazsınız.

Zaten yapmak mantıklı da değil, eğer 15-16 uygulaması yaparsanız parka denk gelen yeri terk etmiş olursunuz 18 uygulamasının neticelenmesini beklerseniz hem parka denk gelen yerden size imar parseli tahsis edilir hem de siz ayırma çapı ile ayrılan bölüme 15-16 yaparak o kısımdan imar parselinizi alırsınız.

hkmobis kapandı artık obshkmo var bildiğiniz üzere.

obshkmo ile birlikte tip sözleşme seçmemize de gerek kalmamış. poz bilgisini seçtiğimizde sistem otomatik olarak tip sözleşmeyi kendisi çıkarıyor(bkz:#14433) yanıt olarak: Paylaştığınız bilgiler için teşekkür edrim.


Sözleşme tek sayfa olmalı,yeni eklenen  madde 11 olumlu.

Hayırlı olsun.

Selam, benim tarayıcımda (google chrome) ilk indirmede o hatayı veriyor. 2. denemede sorunsuz iniyor. Ağ hatası alındığı zaman tekrar denenmesini tavsiye ederim.

Not : site içerisindeki tüm indirmeler için geçerli.

Belediyenin alacagı tek encümen kararı ile hem ihdas hem satış hem de terk işlemini tek dosyada yapmanız mümkündür.

İyi günler, iyi çalışmalar herkese...

Odadan sicil belgesi alacağım bununla ilgili elinde talep formu veya dilekçe örneği olan var mı odanın sitesinde bulamadım. Elinde olan varsa verebilir mi? teşekkürler...

Parsel Takip Sistemi

Dosya (İş) Takip Sistemi

İşlerinizi takip edebileceğiniz bir sistem. Dosya, Bakiye, Müşteri ve Fatura takibi yapabilirsiniz.

HKMO Fiyat Hesabı

HKMO Fiyat Hesabı

Harita Mühendisleri Odası tarafından yayınlanan Mühendislik Hizmetleri Ücret Cetvelindeki tüm işler için pratik hesaplamalar yapabilirsiniz.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Dosyalar İndirin

Harita Mühendisleri için gerekli dosyaları bilgisayarınıza indirerek kullanmaya başlayın, dilerseiz dosyalarınızı paylaşın.

Harita Mühendislik Dosyaları

Mesleki Paylaşıma Katılın

Mesleki gelişmeleri paylaşıp tartışabileceğimiz bir alan. Sizde sorularınızı sorabilir, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz.