HKMO Fiyat Hesabı

HKMO Fiyat Hesabı
İfraz Haritalarıİfraz Dosyası
Harita Terimi Olarak İfraz; İmar planı olan alanlarda bulunan bir parselin imar planına göre sosyal donatı alanlarına terklerinin yapılması imar adası içinde kalan alanlarında düzgün şekilli parsel oluşturulması işlemine denir. Yola yeşil alana yada kamu alanlarına terki olan taşınmazlarınızı ifraz yaptırarak temiz imar parseline dönüştürebilirsiniz.

İfraz HaritalarıYapı Aplikasyon Projesi (HUS) Nedir?
TUS (Teknik Uygulama Sorumluluğu) : Bir mimar yada mühendisin bir yapıda üzerine aldığı teknik işlerden doğan yasal sorumluluktur.
Ruhsat alacak yapılar için Harita Mühendisi tarafından verilen hizmetlerin tamamına yapı aplikasyon projesi, yasal sorumluluğa da Harita Uygulama Sorumluluğu (HUS) denir.

İfraz HaritalarıCins Değişikliği
Cins tashihi işlemleri için kat irtifakı bulunmayan yerlerde Vaziyet Planı ve Bağımsız Bölüm Planı hazırlanarak yapının tapuya tescil işlemleri başlatılır.
Vaziyet Planı yerindeki yapının ölçüm değerleri kullanılarak, Bağımsız Bölüm Planı ise Mimari Kat İrtifak projesindeki değerler kullanılarak hazırlanır.

Avantajlar

Harita Mühendisleri için dosya takip sistemi* Türkiye'nin her yeri için hesaplama yapabilirsiniz.
* Yaptığınız hesaplamalara notlar ekleyerek kaydedebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz.
* Müşterilerinize hesapladığınız fiyatı e-posta olarak teklif gönderebilirsiniz.
* Gönderdiğiniz teklifleri dilerseniz kaydederek yönetebilirsiniz.

Dosya Takip

Harita Mühendisleri için dosya takip sistemiDosyalarınız artık elinizin altında. Hazırladığımız sistem ile dosyalarınızı kaydederek hangi aşamada olduğunu, müşteri bilgilerini ve bakiye yönetimini yapabilirsiniz.
Daha fazla bilgi
Konular | Dosya Takip | Fiyat Hesapla | Ana Sayfa
SHKMMB © Copyright 2019 - 2021